بهترین زمان برای تعویض روغن موتور سیکلت

اگر تازگی روغن موتور سیکلت خود را تعویض کرده اید، حتما زمان تعویض بعدی را به خاطر بسپارید. زیرا تعویض روغن موتور سیکلت باید در فواصل زمانی منظم انجام شود.

تعویض روغن موتور سیکلت باید در زمان مناسبی انجام شود. آیا میدانید چرا؟
موتور سیکلت مانند هر وسیله نقلیه دیگر دارای مجموعه ای از قطعات کوچک و بزرگ است که با هم هماهنگ کار می کنند. این قطعات برای عملکرد صحیح و بهینه به روغن موتور نیاز دارند. زیرا روغن موتور از انجین و گیربکس موتور سیکلت محافظت می کند. بنابراین در صورتی که روغن موتور به موقع تعویض نشود، ممکن است آسیب های زیادی به قطعات موتور سیکلت وارد شود. آنچه در این بخش مطالعه می کنید، اهمیت تعویض به موقع روغن موتور سیکلت و سایر جزئیات مربوط به آن است. با ما همراه باشید.

چرا باید نسبت به تعویض به موقع روغن موتور سیکلت اقدام کنیم؟

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا باید تعویض روغن موتور سیکلت در فواصل زمانی منظم انجام شود؟ قبل از اینکه به این سوال پاسخ بدهیم، باید به موضوع مهمی اشاره کنیم. هدف شما از خرید روغن موتور سیکلت چیست؟ قطعا برای بهینه سازی عملکرد قطعات انجین و گیربکس موتور سیکلت. همچنین برای اینکه وسیله نقلیه شما به خوبی کار کند و استهلاک سنگینی را برای شما نداشته باشد.

زمانی که شما از موتور سیکلت خود استفاده می کنید، روغن موتور مانع ساییدگی، زنگ زدگی، خوردگی و آلوده شدن قطعات می شود. این روغن در برابر بسیاری از عوامل آسیب زای بیرونی از قطعات موتور سیکلت شما محافظت می کند. پس از مدتی استفاده از به دلیل مقاومت و محافظتی که روغن موتور در برابر عوامل آسیب زا داشته است، کیفیت و خاصیت خودش را از دست می دهد. در این صورت دیگر مانند قبل از قطعات انجین موتور سیکلت شما محافظت نخواهد کرد. بنابراین تعویض روغن موتور سیکلت در زمان مناسب باید انجام شود. زیرا در صورت استفاده از روغن موتور بی کیفیت، قطعا به قطعات موتور سیکلت شما آسیب های زیادی وارد می شود.

بهترین زمان برای تعویض روغن موتور سیکلت چه زمانی است؟ کنیم؟

بهترین و مناسب ترین زمان برای تعویض روغن موتور سیکلت زمانی است که روغن موتور هنوز کیفیت و کارایی خودش را از دست نداده باشد. اما آیا میدانید این را چگونه باید تشخیص دهید؟ تعداد کیلومتری که طی کرده اید راهنمای مناسبی برای شما هستند. زمانی که روغن انجین موتور سیکلت خود را تعویض می کنید، باید ببینید که این روغن تا چند کیلومتر از قطعات موتور سیکلت شما محافظت می کند؟ معمولا روغن های انجین موتور سیکلت بین 3000 تا 4000 کیلومتر از قطعات موتور سیکلت محافظت می کنند. بنابراین شما باید زمانی که کارکرد موتور شما به این میزان نرسیده است، روغن موتور را تعویض کنید. در صورتی که استفاده معمولی از موتور سیکلت خود دارید، باید سالی دو بار روغن موتور آن را تعویض کنید. در این صورت قبل از اینکه کیفیت و کارایی روغن موتور سیکلت از دست برود، شما آن را تعویض کرده اید. به این می گویند بهترین زمان برای تعویض روغن انجین موتور سیکلت.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که سبک رانندگی شما نیز یکی از عوامل مهم در زمان تعویض روغن موتور سیکلت است. در صورتی که شما به طور منظم و هر روز از وسیله نقلیه خود استفاده کنید، باید در فواصل زمانی زودتری روغن موتور آن را تعویض کنید. البته یک سری عوامل دیگر مانند شرایط آب و هوایی، جاده ای که در آن رانندگی می کنید، مدل موتور سیکلت و… همگی این موارد در زمان تعویض روغن موتور تاثیرگذار هستند.

کلام آخر

بهتر است شما برای تعویض به موقع روغن موتور سیکلت به موقع اقدام کنید. زیرا در غیر این صورت قطعا باید بهای سنگین تری را برای تعمیرات قطعات موتور سیکلت خود بپردازید. در این بخش اطلاعات کاملی در خصوص بهترین زمان تعویض روغن موتور سیکلت در اختیارتان قرار دادیم.

 

× برای ارتباط با ما در واتساپ کلیک کنید.